Piątek Projektowy – 17.02.2012 r. | Miłość, szacunek, człowieczeństwo

Już 17.02.2012 r. odbędzie się kolejny Piątek Projektowy. Tym razem tematem przewodnim będą: Miłość, szacunek, człowieczeństwo.

W rozwinięciu program wydarzenia.

I etap edukacyjny:

1. Spotkanie z „miłością”
W tym dniu spotkamy się z osobą, która daje swoją miłość bezinteresownie nawet tym, których nie zna. Będziemy mogli dowiedzieć się dlaczego tak robi, czy sprawia jej to przyjemność i czy coś z tego zyskuje. Czyżby też miłość?

2. Miłość i szacunek w naszych rękach, czyli prace projektowe:
klasy 0-1 – „Latawce pełne miłości”
Dzieci z klas młodszych wykonają latawce techniką kolażu, na których nakleją wszystko co kojarzy im się z miłością. Te miłosne latawce zawisną w szkolnym korytarzu, abyśmy wszyscy mogli je podziwiać.
klasy 2-3 – „Filmy o miłości”
Każda klasa nakręci film o innym rodzaju miłości. Scenariusz, stroje,
dekoracje będą dziełem dzieci, a film podsumowaniem całego tygodnia.

3. Pierniczki miłości
Każde dziecko będzie mogło udekorować pierniczki, które podarują tym osobom najbardziej kochają, lubią i szanują.

II etap edukacyjny:

W tygodniu poprzedzającym piątek projektowy M.Kielin i S.Gałkiewicz w ramach lekcji religii/etyki poprowadzą zajęcia wprowadzające uczniów do tematyki filmu „Abel, twój brat”, reż. J. Nasfete.

8.30 – 9.30
Wyjście ze szkoły, śniadanie w kinie przed seansem (Kino Wisła)

9.45 – 12.00
Projekcja filmu „Abel, twój brat” – dotyczącego miłości wzajemnej, zrozumienia, szacunku, człowieczeństwa (Kino Wisła)

13.30 – 15.15
Układanie wierszy dadaistycznych, inspiracją są akcje dadaistów „wiersze z kapelusza”. Na różnokolorowych balonach o różnych rozmiarach są naklejone przypadkowe słowa z gazet, wierszy, literatury. Grupy uczniów losują przypadkowe balony ze słowami i na ich podstawie układają wiersze.

obiad

W tygodniu poprzedzającym piątek na poszczególnych lekcjach będą realizowane treści związane z szacunkiem, miłością, przyjaźnią, zrozumieniem.
Historia – miłość w Rodzinach Królewskich
Język polski – miłość i szacunek w literaturze
Języki obce – Valentine’s Day, konkurs recytatorski
Przyroda – feromony i ich znaczenie wśród organizmów
Wstęp do filozofii/Religia/Etyka – wartości – miłość, szacunek, przyjaźń – czy nadal są aktualne? – nauczyciele przygotowują uczniów do projekcji filmu
Plastyka, technika – przygotowanie kartek walentynkowych

III etap edukacyjny:

8.30 – 10.15
Układanie wierszy dadaistycznych, inspiracją są akcje dadaistów „wiersze z kapelusza”. Na różnokolorowych balonach o różnych rozmiarach są naklejone przypadkowe słowa z gazet, wierszy, literatury. Grupy uczniów losują przypadkowe balony ze słowami i na ich podstawie układają wiersze dotyczący miłości, szacunku, zrozumienia, człowieczeństwa.

10.15 – 10.30
śniadanie

10.30 – 15.00
Wyjście do kina na film „W ciemności” A. Holland (Kino Wisła)

W tygodniu 13-17.02 na lekcjach religii i etyki Marcin Kielin i Sławomir Gałkiewicz przygotowują uczniów do projekcji filmu „W ciemności” Agnieszki Holland poprzez kreatywne zajęcia.

czlowieczenstwo.jpg