Podsumowanie miesiąca października w językach obcych

Szanowni Państwo,

W październiku nasi uczniowie gimnazjum przystąpili do konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, do etapu II miedzyszkolnego przeszli Aleksander Patterson i Jakub Kowalski – gartulujemy i trzymamy kciuki.

W szkolnym konkursie The Best Summer Journal ever nagrodę zdobyła Magda Tofil z klasy 5b – mamy również kilka wyróżnień.

Po raz pierwszy w tym roku w Pro Futuro 12.10 w drugim i trzecim etapie świętowaliśmy hucznie Dzień Hiszpanii. Centralnym punktem obchodów było spotkanie na trzeciej godzinie lekcyjnej na Sali Gimnastycznej. Podczas niego uczniowie uczący się języka hiszpańskiego przedstawili swoim kolegom i koleżankom plakaty z ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych krajów hispanojęzycznych takich jak np. Argentyna, Kolumbia, Ekwador, Peru, Kuba… Ponadto obejrzeliśmy przedstawienie uczniów 3 klasy Gimnazjum pt. "Jajko Kolumba" i wysłuchaliśmy piosenek z popularnego obecnie wśród nastolatek argentyńskiego serialu "Violetta" w wykonaniu uczennic klas piątych.

Mamy już pierwszy, gorący numer Magazynu Szkolnego "Lighthouse". Napisany przez uczniów dla uczniów, o szkole dla szkoły – dwujęzyczny i pełen ciekawych informacji – kusi aby przeczytać od deski do deski.

Przed nami przygotowania do Warszawskiej Olimpiady języka angielskiego dla szkól podstawowych,której I etap juz pod koniec listopada – zapraszamy wszystkich uczniów.

Anna Cichocka

jezyki.png