PRAWO KREATYWNOŚCI W UCZENIU SIĘ:
Tego co sam stworzysz nie zapomnisz.
Techniki Pamięci maja za zadanie wyćwiczenie pamięci przy pomocy wyobraźni i skojarzeń co w efekcie daje nam skuteczność i szybkość uczenia się.
W procesie skutecznego uczenia się należy włączyć cały mózg, zwłaszcza zaniedbywaną prawa półkule która rządzi światem wyobraźni a blokowana jest nadmiarem telewizji.
Dlatego na każdych technikach pamięci uczymy się jednego cytatu z pomocą rysunku który sobie sami wyobraziliśmy. Nauczyliśmy się do tej pory jak tworzyć mapy myśli .Mapy myśli są pomocne przy nauce nowego materiału. Z pomocą słów kluczy umieszczonych na mapie możemy przypomnieć sobie cały wykład zajęć np. przed klasówką.
Poznaliśmy łańcuchową oraz zakładkową metodę skojarzeń która polega na zapamiętywaniu nieskończenie długiej listy nowych informacji. Próbowaliśmy budować żywe obrazy .Dzięki Testowi Kima wiemy jak szybko zapamiętać większą ilość przedmiotów. Zajęcia przeplatane są zabawami pamięciowymi.
przykład :
Jak zapamiętać czy wiosną cofamy wskazówki zegarków o godzinę czy przesuwamy do przodu? Jak zapamiętać?
Wiosna wszystko rośnie, rozwija się, a wiec wskazówki idą do przodu. Jesienią wszystko zamiera, cofa się-wskazówki cofamy.