logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Samorządni i Otrzęsieni

Wybory do Samorządu Szkół Pro Futuro i Otrzęsiny Pierwszych Klas Gimnazjum.
Koniec tygodnia w Pro Futuro przyniósł dwa niezwykłe wydarzenia. Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wybrali w demokratycznych wyborach Samorząd Szkolny Domu Wielkiego Brata…..o przepraszam!
 
Większego Domu Pro Futuro i jest to pierwszy powód do świętowania. Drugi sam się napatoczył gdy rzuciło nam się w oczy ilu jest gimnazjalistów, ot tych młodych co tu przyszli. Więc jak w dawnych starych czasach urządzano postrzyżyny, tak my tutaj w Pro Futuro, małolatom zróbmy chrzciny!
 
No i zrobiliśmy! Regularne otrzęsiny, żeby chłopcy i dziewczęta nie pomyśleli sobie, że nam na nich nie zależy. Co więcej, gimnazjaliści z klasy II bardzo się zaangażowali w tą piękną uroczystość, przygotowując dla młodszych kolegów moc atrakcji. Chodzą pogłoski, że nimi też ktoś kiedyś zajął się równie ciepło i serdecznie….
 
Zanim jednak nastał piątek….
 
Pani Dyrektor Aneta Klemarczyk przystąpiła do natarcia już w środę. Zwołała Walne Zgromadzenie wszystkich uczniów pobierających nauki w Wielkim Budynku. Cały Wiec usłyszał na własne uszy, że jak wybory to wybory! Rozdano karty do głosowania i tu pierwsza niespodzianka.
– Ordynację wyborczą zmienili!
Rozległ się entuzjastyczny okrzyk. Radość jeszcze się zwiększyła gdy dowiedziano się, że to uczniowie po raz pierwszy w historii wybiorą opiekunów Samorządu z nobliwego grona Profesorów Nienadzwyczajnych. Rozdano karty do głosowania. Zaczęła dominować polityka i zewsząd dało się słyszeć:
            -Wybierz Gabika i Historyka!
Starły się frakcje. Do głosu doszły sympatie i animozje. Jak to w szkole i w życiu. Zresztą i tak wszyscy myśleli: „byle do piątku”, byle do ogłoszenia wyników wyborów i parady kotów….
 
Dzień Dziecka i Parada Karzełków….
 
W piątek po lekcjach w specjalnie przygotowanej sali balowej, ozdobionej tematycznie przystąpiono do zabawy. Na otwarcie ogłoszono wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego. Ten wielce podejrzany Twór w roku szkolnym będą reprezentować:
 
Mikosz i Przemo z klasy  Czwartej.
Aliszia i Ralf z Piątego Oddziału.
Primus Inter Pares i Królowa Zofia z najstarszej podstawowej.
Z I Ga – Kajzerka i Wikieć.
Z I Gb – Ogór i Tom
Z Drugiej Gimnazjalnej Junior i Bratos.
Oraz Gabik i Barni, seniorzy z Gimnazjum.
Opiekunami Samorządu Szkolnego z woli dziatwy zostali dwaj umysłowi:
Mariusz Wolski i Tomasz Bastkowski
co ma zapewne stanowić przeciwwagę dla czysto fizycznej dyrekcji. Widzicie kochani jak to w przyrodzie nic nie ginie, a i dzieci mają swój rozum…
 
A może postawimy im bańki? A co będziemy im żałować!
 
Gdy oklapł aplauz powyborczy wszyscy zgodnie rzucili się na dzieciaczyny z klas Pierwszych Gimnazjum. Ileż w tym było czułości i serca! Nakarmili ich pysznymi bułeczkami z marchewką, pieprzem, solą i majonezem. Napoili mleczkiem z cukrem i z solą. Pomalowali farbami w kocie wzory. Ogonki podoczepiali. Sprawdzali czy potrafią wyłowić guziczek z bliżej nieokreślonej breji. Zapewnili im loty podniebne…
A wszystko to by NOWI poczuli się jak u siebie w domu! Ponieważ Nasi Nowi Koledzy i Koleżanki zdali egzamin dojrzałości gimnazjalnej, przyjmując pasowanie dojrzałą witką ogłaszamy z wielką radością, że niniejszym zostali pełnoprawnymi uczniami
WSPANIAŁEGO GIMNAZJUM PRO FUTURO
Kiedy tylko to się stało natychmiast zgasło światło, rozbłysły flesze dyskotekowe i młodzież zaatakowała parkiet. D.J. Królik zmieniał muzę a dziewczyny i chłopaki tańczyli. Było bardzo uroczo, bardzo miło i bardzo pięknie…
IMG_3368.JPG
Comments are closed.