W piękny kwietniowy weekend na hali Wojskowej Akademii Technicznej zakończyły się zmagania młodych adeptów piłki nożnej. IV edycja warszawskiej ligi piłki okazała się wielkim sukcesem najpopularniejszej dyscypliny sportu, wielbionej w Polsce, Europie i na całym świecie.
W tym roku padł kolejny rekord zgłoszonych szkół biorących udział w rozgrywkach (przeszło trzydzieści). Począwszy od połowy lutego liga ruszyła pełną parą, zdarzało się że mecze odbywały się w sobotę i w niedzielę. Zaznaczyć należy iż po raz pierwszy w historii ligi uruchomiony został serwis on- line, dzięki któremu na naszej stronie internetowej można było śledzić wszystkie wyniki oraz najważniejsze wydarzenia rozgrywek. Dodatkowo relacje z mistrzostw publikowane były na łamach tygodnika „Piłka Nożna”.
Emocje udzielały się wszystkim, a w szczególności licznej rzeszy rodziców zgromadzonych na trybunach. Zawodnicy zasłużyli na gromkie brawa za trud, zaangażowanie i „litry potu” wylane na boisku. Szczególne uznanie należy się najmłodszym zawodnikom grającym w kategoriach piłkarzyki (do ośmiu lat) i orliki (do lat dziesięciu), bo przecież nie ma nic piękniejszego w piłce nożnej jak widok „szkrabów”, nieco komicznie prezentujących się w za dużych koszulkach i piłkarskich „porciętach”. Wielu starszych piłkarzy mogłoby się od nich uczyć zapalczywości, waleczności oraz spontanicznej radości z wygranej.
Ligę podzielono na dwa akty. Fazę grupową, gdzie można było pozwolić sobie na chwilę słabości i utratę punktów oraz fazę pucharową, w której nie było już żartów, ponieważ przegrana była równoznaczna z eliminacją z walki o najwyższe laury, trofea i splendor wśród warszawskiego szkolnictwa niepublicznego.
W najmłodszej grupie wiekowej już na samym początku rozgrywek wyłonili się dwaj kandydaci do walki o finał: silna jak zawsze Szkoła Brytyjska oraz PSP 6 Sióstr Niepokalanek. W rozstrzygającym, ostatecznym starciu lepsi okazali się ci drudzy przechylając szalę zwycięstwa w rzutach karnych. Na trzecim miejscu uplasowała się druga reprezentacja szkoły brytyjskiej.
W starszej, nie mniej prestiżowej, kategorii wiekowej-orliki- triumfowała Akademia Bemowo prowadzona przez wielce zasłużonego piłkarza stołecznej Legii Piotra Mosóra.
Zwycięstwo w kategorii trampkarze (do lat dwunastu) przypadło Szkole Niemieckiej. Nadmienić należy, że miejsce „ na pudle” zajęli również chłopcy z Przymierza Rodzin debiutujący w naszych rozgrywkach. Brawo chłopaki, życzymy powodzenia w przyszłych mistrzostwach.
W juniorach najlepsi okazali się zawodnicy ze szkoły Bachmackiej, którzy stoczyli ciężki bój w finale i dopiero rzuty karne zdecydowały o ich zwycięstwie nad Bednarską.
Dużo emocji wzbudziły również rozgrywki najstarszej grupy wiekowej. W tak zwanej lidze mistrzów, która podzielona była na trzy kategorie wiekowe, najwięcej powodów do dumy miała szkoła Pro Futuro, która wygrała dwie kategorie (open i oldboje), natomiast Pijarzy zdobyli złoto w kategorii olimpijczyków.
Zasłużone brawa należą się wszystkim zespołom. Mistrzostwa były wspaniałą formą rywalizacji, współzawodnictwa i znakomitej zabawy. Przepiękne puchary, medale, nagrody i słodkości były uwieńczeniem dwu i pół miesięcznych zmagań, a niezapomniana atmosfera Gali Finałowej oddała cały charakter i specyfikę mistrzostw. Piękne bramki i „robinsonady bramkarzy”- pozostaną jeszcze długo w naszej pamięci.
A my, wychodząc naprzeciw potrzebie rozwijania i propagowania piłki nożnej wśród szkolnictwa niepublicznego już dziś zapraszamy na zbliżające się Mistrzostwa Warszawy w Piłce Nożnej na otwartych boiskach. Musicie tam być, to na was czeka chwała i miano zwycięzców.