logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

ZD / Tworzenie gier / 4-6

Zapraszamy wszystkich młodych miłośników gier oraz komputeryzacji do wspólnego wyzwania z zajęciami tworzenia gier komputerowych z wykorzystaniem środowiska Pygame oraz językiem angielskim! Na zajęciach nauczymy Was jak stworzyć grę komputerową, jak modyfikować gry komputerowe, jak programować i sterować urządzeniami takimi jak drukarka i skaner 3d oraz jak zbudować i zaprogramować robota typu Spike.

Drogi rodzicu! Nasze zajęcia to nauka tworzenia gier komputerowych. Na zajęciach za pośrednictwem wykonywania atrakcyjnych dla dziecka zadań, przemycamy dzieciom przez cały rok szkolny około 600 nowych słówek oraz kilkadziesiąt zwrotów z języka angielskiego. Naszym głównym cele jest budowanie pozytywnej relacji między dzieckiem a nauką. Jeżeli każemy zapisać dziecku w zeszycie 10 razy repeat – powtórz to może na tydzień zapamięta, a przy okazji się zniechęci do zapisywania tak 300 różnych słów w zeszycie, ale jeśli dziecko będzie musiało wpisać ten zwrot za każdym razem, gdy będzie wprowadzać zmianę w swojej grze dotyczącej liczby powtórzeń danego mechanizmu, to po pierwsze utrwali sobie język angielski podczas robienia czegoś, co lubi, a po drugie zrozumie, że musi znać język angielski jeśli chce dalej brnąć swoją pasją w świat komputerów.

Dodatkowo na zajęciach dzieci uczą się podstaw programowania w języku python, w którym ludzie tworzą aplikacje i gry na całym świecie. Na zajęciach mamy dostęp do modułu pozwalającego tworzyć gry oraz modyfikować już powstałe gry. Dzieci na każdych zajęciach mają okazję zobaczyć efekt swojej pracy, ale też będą czekać na nich wyzwania takie jak znalezienie błędu w kodzie, znalezienie rozwiązania oraz użycia swojej wyobraźni, by przewidzieć efekt swoich działań i zapobiec zepsuciu kodu w grze. Poza oczywistym rozwojem z języka angielskiego oraz technologicznego, dzieci rozwiną swoje umiejętności miękkie, rozbudują swoje wyobraźnie, nauczą się sprawnie rozwiązywać problemy, analitycznie myśleć, popracują nad cierpliwością i konsekwencją.