Nasz sposób na życie po godzinach ? Nordic Walking!

Październik nie chce być gorszy od września i niezmiennie obdarowuje nas piękną aurą, określaną w terminologii fachowej jako „Złota Polska Jesień”. Kalendarz imprez sekcji rekreacyjnej Pro Futuro na tenże miesiąc także nie chce być gorszy od swego poprzednika. Był piknik i rowery. Było walne zgromadzenie Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Teraz nastał czas chodzenia po lesie przy użyciu specjalistycznych kijów, określany jako Nordic Walking. Jest to niezwykle popularna dyscyplina, zwłaszcza w krajach skandynawskich. Uprawianie chodzenia z kijami ma same zalety:

1.    Rzeźbi sylwetkę.
2.    Spala kalorie, czego dodatkową zaletą jest większy apetyt na okazjonalnym grillu.
3.    Sport ten uprawiamy w sprzyjających okolycznościach  przyrody.
4.    Sprzyja uprawianiu konwersacji we dwoje.
5.    Integruje, spaja i daje poczucie przynależności do wspólnoty – w naszym przypadku wielkiej rodziny Pro Futuro.

Dlatego nie może dziwić liczne przybycie rodziców, uczniów i nauczycieli!!! W sobotę o 11.00 rozpoczęliśmy rozruch. Prowadził dyrektor w asyście Pani dyrektor. Rozgrzaliśmy się w oka mgnieniu. Po kwadransie ruszyliśmy ławą w leśne ostępy. Ośmiokilometrową trasę po Puszczy Kampinoskiej pokonaliśmy w dwie godziny. Nieźle umordowani ale szczęśliwi dotarliśmy do punktu wyjścia gdzie czekała na nas zasłużona uczta złożona z przysmaków z grilla. Rozstaliśmy się grupo po południu z niezłomną wolą powrotu na Nordic Walkingowy szlak. Pamiętaj, że czekamy tam także na Ciebie. Do zobaczenia na trasie chodu z kijami!