logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim

24 marca 2006r. był dla bemowskich szkół podstawowych i gimnazjów dniem szczególnym. Odbył się 39. Dzielnicowy Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka. Należy on do tych imprez, które już na stałe wpisały się w kalendarz projektów kulturalnych Warszawy. My także wyruszyliśmy na jego podbój.
 
Organizatorami konkursu były: Wydział Kultury z dzielnicy Bemowo, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Mazowieckie Centrum Kultury. 
W Ratuszu spotkali się najlepsi z najlepszych- zwycięzcy szkolnych konkursów recytatorskich. Ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych, podobnie gimnazjum stanęło w poetyckie szranki. Tylko 2 z klas IV-VI i gimnazjum miało szansę wejść do Finału wojewódzkiego.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła ogromna liczba uczestników. Każdy mógł zaprezentować tylko jeden tekst. 
Popisy recytatorskie uczniów trwały kilka godzin, o ile uczestnicy i widzowie mieli prawdziwą ucztę poetycką, to jury miało niełatwe zadanie, by wybrać tych naj… naj… lepszych. Wśród nich nie zabrakło naszych uczniów.
 
O dwóch takich, co odkryli moc słowa …
 
Po raz pierwszy zaistnieli na niwie szkolnego konkursu recytatorskiego, zdobywając nagrody przyznawane przez jurorów i publiczność. 
Postanowili dalej kroczyć tą drogą i zbierać laury! Nasze talenty recytatorskie z wiersza potrafią wydobyć to, co najważniejsze. 
 
Oto pierwszy…
Już od pierwszych wersów  wiersza H.Januszewskiej Dal swą niepowtarzalną interpretacją, ekspresją, wzorową dykcją  i tym czymś niewidocznym dla oczu, Alek Śliwiński pokonał rywali, zdobywając nagrodę główną – I miejsce, 9 kwietnia będzie reprezentował dzielnicę Bemowo w warszawskim Finale.
 
A ten drugi…
przekroczył próg naszej szkoły 1. września, a już mogliśmy zobaczyć go w różnych wcieleniach. Uczeń Ia gimnazjum Dominik Borkowski
za interpretację wiersza J.L.Kerna Proszę przyjąć do wiadomości… został uhonorowany przez jury wyróżnieniem.
 
7 kwietnia odbędzie się w Ratuszu Bemowo uroczyste wręczenie nagród .
Gratulujemy!
 
Debiuty …
 
Nasi pierwszoklasiści Weronika Tomaszewska (Ia), Julia Hamerla (Ib),  Mateusz Burnicki (Ic) oraz Konstancja Saramonowicz z kl. II, Sylwia Schachta z kl. III oraz Weronika Wojtach z kl. IV po raz pierwszy stanęli oko w oko z jury i tak dużą publicznością. Trzeba im przyznać, że mimo tremy duch poezji ich nie opuścił. 
 
Debiutantom gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w przyszłym roku!
Zdjęcie do artykułu

Obraz-002_small.jpg

Comments are closed.