logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Majowe Spotkania z Kulturą – jest już program!

Muzea, wycieczki, lekcje w plenerze, szkolna wystawa, konkursy i dzień talentu! Zapraszamy całą brać szkolną, od maluchów po gimnazjum – czyli dryblasy z III klasy do udziału w Majowych Spotkaniach z Kulturą. Już za trzy tygodnie można będzie napawać się dziełami sztuki, pod czujnym okiem przewodników karmić zwierzaki w ZOO, zwiedzać Centrum Sztuki Współczesnej, przymierzyć XIII wieczny hełm garnczkowy! Atrakcjom nie będzie końca!
(szczegółowy program już wkrótce)
Szczególnie gorąco zapraszamy do udziału w Dniu Talentu 15 maja. Rysujesz? Rzeźbisz? Tańczysz? Potrafisz wyczarować bransoletkę z włóczki? Piszesz wiersze do szuflady? A może ukrywasz przed światem całą powieść? Znasz na pamięć dialogi z „Asterixa i misji „Kleopatra” i potrafisz je odegrać? Zapraszamy! Robisz niesamowite zdjęcia? Potrafisz bezbłędnie wygwizdać melodię  z „Harry’ego Pottera”? A może nikt nie maluje figurek tak jak Ty? Pamiętajcie! Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć! Dzień 15 maja należy do Was. Pochwalcie się swoim talentem i pasją, przynieście do szkoły rysunki, figurki, teksty, zdjęcia, kolekcje nalepek. Wszyscy utalentowani plastycznie, kulinarnie (tak, tak, nie ma się z czego śmiać, żeby dobrze gotować trzeba mieć talent!), sportowo itd itd – WYSTĄP! 
 Zrobimy wystawę, nagrodzimy najciekawsze prace i wyłonimy posiadacza najbardziej zakręconego talentu! Oj, będzie się działo!
Prosimy, by wszyscy utalentowani zgłaszali chęć udziału w zabawie do dnia 10 maja u pani Anety lub pani Kasi Chmiel.
Zapraszamy też do udziału w szkolnym przeglądzie piosenki, przewidujemy dwie kategorie: solistów i chórki dla trzech grup wiekowych – klas I-III, IV-VI i gimnazjum. Cytując klasyka – śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej! 
O szczegóły konkursu pytajcie panią Lidkę.
 
Program Majowych Spotkań z Kulturą
 
Klasy Ia i Ic (maluchy) 18 maja (czwartek) jadą na wyprawę do ZOO na lekcję poświęconą opiece nad zwierzętami. Lekcja zaczyna się o 9.30. Dzieci proszone są o zabranie z domu jabłek i marchewek – po lekcji przewidziane jest karmienie zwierząt w ZOO pod okiem opiekunów i przewodników.
 
Klasa Ib wychodzi 10 maja z panią Renią do Teatru Lalka na „Baśń Złotowłosą” na godz. 11.00
 
Klasy II i III – organizowanie lekcji w toku.
 
Klasy Ia i Ib gimnazjum jadą 9 maja (wtorek) do Muzeum Parku Kampinoskiego na lekcję w muzeum, wyprawę ścieżką edukacyjną, ognisko i przejazdy bryczkami. Lekcja zaczyna się o godz. 11.00. Wyjazd autokarem sprzed szkoły o 10.15 – 10.30, powrót na obiad.
 
Klasa II wychodzi z panem Mariuszem na lekcję o Napoleonie do Muzeum Wojska Polskiego (w terminie jaki sobie ustalą).
 
Klasa III wychodzi 30 maja z panią Kasią do Centrum Sztuki Współczesnej.
 
Dnia 15 maja (poniedziałek) odbędzie się Szkolny Dzień Talentu połączony z Przeglądem Piosenki. Przypominamy wszystkim chętnym o zapisach u pani Anety, Kasi (Chmiel), i pani Lidki (w sprawie piosenki).
Tego samego dnia zostanie rozegrany Quiz Mundialowy. Zapraszamy wszystkich sympatyków, miłośników i fanatyków piłki nożnej do sprawdzenia swojej wiedzy na temat meczów i gwiazd światowego footballu. Zapisy u pana Tomka Grzywny. 
 
23 maja odbędą się w szkole ok. pięciogodzinne warsztaty prowadzone przez niesamowitych ludzi z Muzeum Opowiadaczy Historii. O niezwykłej działalności tego jakże oryginalnego muzeum możecie poczytać na stronie www.storytellermuseum.org 
 
UWAGA! Wszystkie lekcje i wycieczki są sponsorowane przez szkołę.
majowe-spotkania-z-kultura_small.jpg
Zdjęcie do artykułu

majowe-spotkania-z-kultura_small.jpg

Comments are closed.