07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Mistrzostwa PRO FUTURO w TENISIE ZIEMNYM

Dnia 23.09.04 r na Kortach WAT odbyły się zawody Tenisowe PRO FUTURO.

Na zroszonych deszczem, skąpanych w słońcu i smaganych wiatrem kortach ziemnych Wojskowej Akademii Technicznej po 2 latach przerwy odbyły się Mistrzostwa Szkoły Pro Futuro w tenisie. Mimo zmiennej aury i zimna byliśmy świadkami pasjonujących zmagań naszych chłopców i dziewcząt.

Spotkania rozgrywane były na trzech kortach jednocześnie. Sędzią głównym i rozjemą był sam Pan Dyrektor Tomasz Różnicki, wspomagany przez arbitrów pomocniczych Tomasza Bastkowskiego i uroczą absolwentkę naszej szkoły obecnie studentkę II roku polonistyki Anię Mróz.

Zawody przeprowadzono w II kategoriach: chłopców i dziewcząt. Wiek zawodników i zawodniczek nie grał roli. Reprezentanci szkoły podstawowej nie dali się gimnazjalistom odnosząc wiele spektakularnych zwycięstw.

W kategorii dziewcząt klasą dla siebie zgodnie z oczekiwaniami kibiców, trenerów i ekspertów była Marysia Hryniewicz z kl. VI, która drodze do Tytułu Mistrzyni Szkoły pokonała kolejno 3 gimnazjalistki. Zwłaszcza jej pojedynek półfinałowy z rewelacją rozgrywek Martą Dudek z kl. I gimnazjum dostarczył nie lada emocji obserwatorom bacznie śledzącym wydarzenia na korcie. Wysoki poziom tej potyczki najlepiej skomentował zapalony tenisista tata Piotrka Bratosiewicza, kwitując wyczyny Marysi i Marty słowami: „Ale dziewczyny tłuką, lepiej niż chłopaki”

W finale Marysia nie dała już żadnych szans Kasi Prandeckiej z kl. II gimnazjum, wygrywając gładko w dwóch setach.

Bardziej zacięta okazała się rywalizacja w kategorii chłopców. Od początku ton rozgrywkom nadawali Piotrek Gaponiuk z kl. VI i Piotrek Bratosiewicz uczeń I kl. Gimnazjum. Obaj Piotrowie pewnie przebrnęli przez eliminacje spotykając się dopiero w finale. Obserwowaliśmy najdłuższy mecz Mistrzostw. Pierwszą partię rozstrzygnął na swoją korzyść popularny Gapcio dopiero po tie breaku wygranym 14:12. W drugiej górą był starszy z Piotrów. Decydujący 3 set ponownie przyniósł tie breaka. Wojnę nerwów wygrał Piotrek Bratosiewicz ogrywając Gapiszona 7:4.

Zawody mimo ostrej sportowej rywalizacji przebiegały w przyjaznej atmosferze. Zwyciężyły dobre maniery i wszechobecny duch fair play. Nasi uczniowie swoją postawą i zachowaniem potwierdzili, że tenis jest grą dam i gentelmanów. Po skończonych grach Mistrzowie Pro Futuro ramię w ramię z pokonanymi sprzątali korty i porządkowali sprzęt. Zresztą sami wiecie, że nie mogło być inaczej. W końcu wszyscy jesteście z Pro Futuro.