29 października 2008 roku klasa 3a pojechała do Muzeum narodowego. Mieliśmy tam lekcje o Janie Matejko. Oglądaliśmy tam obraz, który był największym dziełem malarza. Jego wymiary to 10 na 5 metrów. Nazywa się Bitwa pod Grunwaldem. Pani opowiedziała nam o technikach malowania na przykład autoportrety i kryptoautoportrety . Następnie po zakończonej lekcji przewodniczka dała nam krzyżówki.
29 października, czyli wczoraj poszliśmy do Muzeum narodowego na lekcję o Janie Matejko. Na początku pani opowiedziała o największym obrazie Polski czyli o „Bitwie pod Grunwaldem”. Miał on wielkość 10:5 metrów. Autoportret był następnym malowidłem, które oglądaliśmy. Potem były inne obrazy. Nie będę ich wymieniał bo to by bardzo długo trwało. Jak już obejrzeliśmy obrazy to skierowaliśmy się do wyjścia i pojechaliśmy do szkoły. Było bardzo fajnie.
29 października byliśmy w Muzeum Narodowym. Pojechaliśmy tam autobusem. Oglądaliśmy egipskie mumie, różne wazony ale przede wszystkim obrazy Jana Matejki. Najpierw oglądaliśmy obraz Bitwa pod Grunwaldem, który ma rozmiar 5:10 metrów (oryginalny).
W dniu 29 października byliśmy w Muzeum Narodowym. Oglądaliśmy obrazy Jana Matejki. Pierwsze jego malowidło, które zauważyliśmy przedstawiało Bitwę pod Grunwaldem. Potem zobaczyliśmy autoportret malarza. Pani przewodnik o Janie Matejce mówiła bardzo dużo. Następnie doszliśmy do obrazu, gdzie było namalowane wieszanie dzwonu i zebranej wokół tego wydarzenia rodziny królewskiej. Widać było, że tam jest król Zygmunt z królową Boną. Dookoła nich byli dworzanie oraz królewskie dzieci. Ostatni obraz, który opiszę są to dzieciaki Jana Matejki i jego żony Teodory. Ich ulubieńcy mieli na imię Tadeusz, Beata i Helena. Chciałabym do takiego muzeum pojechać jeszcze raz.
29 października 2008 roku pojechaliśmy do Muzeum Narodowego obejrzeć obrazy Jana Matejki. Najpierw zobaczyliśmy największy obraz „Bitwa pod Grunwaldem”. Następnie przeszliśmy do „Autoportretu” Jana Matejki. Potem obejrzeliśmy dzieło sztuki pod tytułem „Wieszanie dzwonu”. Ten obraz był podzielony na dwie części. Pani nam opowiedziała, że w niektórych obrazach były umieszczone kryptoautoportrety. Żoną Jana byłą Teodora.
29 października pojechaliśmy do Muzeum Narodowego żeby oglądać obrazy Jana Matejki. Gdy weszliśmy do pokoju z obrazami malarza usiedliśmy na kanapie i pani przewodniczka opowiedziała o Bitwie pod Grunwaldem. Jan Matejko umieścił siebie na „Autoportrecie”. Po tym oglądaliśmy „zawieszenie dzwonu”. Później był portret trójki dzieci Jana Matejki. Gdy pani skończyła opowiadać podeszliśmy do portretu żony malarza. Po tym przewodniczka opowiedziała o „Stańczyku”. Na koniec pani rozdała krzyżówki.