logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

sekretariat@profuturo.edu.pl

ul. Przyszłości 4

05-082 Blizne Łaszcz.

Poniedziałek - Piątek

8.00-17.00 | Sekretariat

7.30-18.30 | Szkoła

logo

tel. (22) 861-31-30

kom. 608-355-172

ul. Kaliskiego 29A

01-476 Warszawa

07:30 - 18:30

Pon. - Pt.

Judo

Judo – klub sportowy Pro Futuro Warszawa

Sekcja Judo jest najstarszą ze wszystkich aktywności sortowych UKS Pro Futuro. Utworzona została w 1993 roku wraz z podjęciem pracy w szkole przez młodego, zdolnego i dobrze się zapowiadającego nauczyciela wychowania fizycznego. Był to pasjonat sportu vice mistrz Polski juniorów, człowiek o wiele mówiącym nazwisku: Tomasz Różnicki.

Po niespełna półrocznym przygotowaniu dzielni judocy pana Tomasza w liczbie 10 zawodników dali pokaz swoich umiejętności przed liczną widownią społeczności szkolnej. Pokaz zakończył się tryumfem i zaowocował zwiększeniem liczby trenujących z 10 do 50 adeptów judo: chłopców i dziewcząt.

Wszystkie treningi odbywały się w skromnej sali szkoły Pro Futuro przy ulicy Lazurowej. Pierwszymi sparingpartnerami naszych reprezentantów byli judocy MDK Mokotów. Regularne spotkania z tą zasłużoną mokotowską szkołą walki zaowocowały podniesieniem umiejętności naszej kadry i położyły podwaliny do przyszłej współpracy z WKS WAT Bemowo.

Właśnie z WAT-em łączą się złote lata judo w Pro Futuro. Wówczas to pana Tomasza Różnickiego wsparł w pracy szkoleniowej, słynny bemowski szkoleniowiec Marek Pańko. Był to początek pięknej przyjaźni, która trwa do dziś. Na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej nasi zawodnicy zaczęli odnosić pierwsze profesjonalne sukcesy.

To tu wychowali się Mistrzowie Europy Federacji IBF:

  • Tomek Sepczyński, Filip Ostafil, Tomek Sienkiewicz
  • Tomek Karczewski, Maciej Mołdach, Gabriel Ngujen

Sukcesy naszych judoków to pochodna zabawy, przyjaznej atmosfery, które dominują na treningach i tworzą atmosferę w obrębie i wokół tej niepowtarzalnej sekcji.

Judo jest sportem walki, ale uczy też szacunku dla rywala i pomocy kolegom i koleżankom, zwłaszcza młodszym i słabszym.

Poza stałym kalendarzem treningów w roku szkolnym judocy Pro Futuro mają swój letni obóz nad morzem w połowie sierpnia. Zimą korzystają z gościnności sekcji piłki nożnej i sekcji sportów zimowych łącząc siły w kondycyjnej katordze i oddając się bez pamięci białemu szaleństwu.

Grafik zajęć

Na treningi JUDO zapraszamy w poniedziałki i środy w godzinach od 15.30 do 17.00. Zajęcia odbywają się w Sali Sportów Walki (nr 57) w Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej przy ulicy Kartezjusza 1.

Cennik zajęć

Zajęcia 1 raz w tygodniu ? 100 PLN za miesiąc
Zajęcia 2 razy w tygodniu ? 160 PLN za miesiąc