Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Pro Futuro Warszawa

Naszą misją jest systemowe i całościowe wspieranie rozwoju dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli.

Zajmujemy się diagnostyką rozwojową dziecka od najmłodszych lat. Jeśli dziecko wymaga wsparcia zapraszamy do współpracy w tym procesie rodziców, rodzeństwo i nauczycieli. Nie poprzestajemy na diagnozie ? proponujemy rozwiązania i podpowiadamy jak osiągnąć zmianę w praktyce. Dążymy do tego,  aby diagnostyka była elementem procesu świadomie kształtowanej zmiany, której celem jest osiągnięcie przez dziecko i jego najbliższych stanu optymalnej równowagi i wykorzystania potencjału.

W naszej pracy stymulujemy rozwój dziecka w sposób wyważony wykorzystując zasoby danej rodziny, talenty i możliwości dziecka oraz stosując efektywne techniki. Wierzymy, że nasze podejście i wiara w potencjał każdego dziecka mają pozytywny wpływ na jego rozwój i adaptację.

Prowadzimy także działania psychoprofilaktyczne ukierunkowane na doskonalenie umiejętności wychowawczych i kształtowanie postaw tzw. świadomego rodzicielstwa czy partnerskiej komunikacji z dzieckiem. Stale się rozwijamy i doskonalimy, aby zapewnić najwyższą jakość wydawanych opinii, prowadzonych terapii i interwencji.

Poradnia Psychologiczno ? Pedagogiczna została założona w roku 2009 r. Współpracuje z wieloma doświadczonymi specjalistami: psychologami, pedagogami, logopedami i in. Posiada bogatą ofertę diagnostyczną, terapeutyczną, interwencyjną i szkoleniową skierowaną do społeczności Pro Futuro oraz dzieci i rodzin spoza szkoły.

STATUT PORADNI